Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Piesza Wędrówka z ARKUNem (Pamięć u źródeł Motławy)

Piesza Wędrówka z ARKUNem (Pamięć u źródeł Motławy)

Zapraszamy na kolejną pieszą wyprawę z ARKUNem – tym razem ruszamy trasą pamięci u źródeł… rzeki Motławy. To wędrówka, która łączy naturę, historię i spokojny rytm jesiennego krajobrazu Pomorza.

Data: 25 października 2025 (sobota)
Trasa: Swarożyn – Szpęgawsk – Starogard Gdański (ok. 18 km)
Start: godz. 9:00, stacja kolejowa Swarożyn

Na uczestników czeka 18 kilometrów leśnych ścieżek, łagodnych wzniesień i miejsc pełnych refleksji. Trasa poprowadzi z Swarożyna przez Szpęgawsk aż do Starogardu Gdańskiego. Po drodze znajdzie się czas na odpoczynek, rozmowy i chwilę zadumy w otoczeniu przyrody.

Przebieg trasy

Rozpoczniemy w Swarożynie, kierując się w stronę Szpęgawska – miejsca o niezwykłej, choć trudnej historii – a następnie dotrzemy do Starogardu Gdańskiego. To doskonała okazja, by poznać mniej znane zakątki regionu i spędzić sobotę w ruchu, z dala od zgiełku.

Dla kogo

Wędrówka jest propozycją dla wszystkich, którzy lubią piesze wycieczki, chcą aktywnie spędzić czas i odkrywać uroki Pomorza. Trasa ma umiarkowany poziom trudności – wystarczą wygodne buty, odpowiedni ubiór i chęć wyruszenia w drogę.

Udział

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Wystarczy pojawić się na miejscu zbiórki i dołączyć do grupy. Uczestnicy pokrywają jedynie własne koszty dojazdu, wyżywienia i ewentualnych wydatków w trakcie wędrówki.

Przyjdź, rusz z nami w drogę i zobacz Pomorze w jesiennej odsłonie – spokojne, nastrojowe i pełne pięknych miejsc, o których trudno zapomnieć.