Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Turystyczna Włóczęga ARKUN (VII)

Turystyczna Włóczęga ARKUN (VII)

Turystyczna Włóczęga to wędrowanie i jazda na rowerze po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić!

Turystyczna Włóczęga jest powrotem do zapomnianej formy odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda będzie lekcją samodzielności i koleżeństwa w trudzie rozbijania obozowiska, zmagania się z przyrodą i ewentualną niepogodą. Arkun będzie wydarzeniem turystycznym, podczas którego nikt się nie ściga, nie zdobywa miejsc na podium ani nie udowadnia wyższości swojej kondycji fizycznej. Stawiamy na rekreacyjną wędrówkę i jazdę na rowerze po trasach odpowiednio przygotowanych pod kątem długości i czasu.

Termin:
30 maja – 2 czerwca 2024, gmina Sierakowice, Kamienica Królewska

Koszt uczestnictwa (za osobę):

[ wkrótce ]

Cena obejmuje: uczestnictwo w wydarzeniu na dowolnej trasie, obsługę przewodnika, miejsce pod rozbicie namiotu, miejsce parkingowe dla pojazdu, klimatyczne miejsce odpoczynku na pomoście przy jeziorze Kamienickim, dostęp do sanitariatów i pryszniców, trzy ciepłe posiłki, ognisko, udział w imprezie na orientację, udział w konkursie krajoznawczym oraz materiały promocyjne regionu.

Opiekunowie grup powyżej 5 osób – bezpłatnie. Rodziny – drugie i kolejne dziecko dodatkowy rabat 20 zł na osobę.

Istnieje możliwość zamówienia koszulki rajdowej. Wzór będzie dostępny na stronie www pod koniec maja 2024. Cena 45 zł za sztukę.

Zgłoszenia:

Rejestracja przez formularz zamieszczony na stronie www.rajdarkun.pl [ TUTAJ ]. Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora: Fundacja Arkun 07160011141893685490000001 Bank BNP Paribas z dopiskiem “Pieszy”

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Przebieg:

Po całodziennej wędrówce lub jeździe na rowerze, organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenie Stadionu Sportowego we wsi Kamienica Królewska. Gwarantowany jest dostęp do sanitariatów i pryszniców. W bazie, z pomocą instruktorów uczestnicy rozstawiają namioty, rozpalają palenisko, otrzymują ciepły posiłek. Pozostałe wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:00 dnia 3 czerwca (niedziela). Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Szczegóły (przebieg tras, godziny rozpoczęcia, dojazd, itp.) znajdą się na stronie www.rajdarkun.pl.

UWAGA: ORGANIZATOR nie zapewnia namiotów tylko miejsce pod rozbicie obozowiska.

Szczegóły tras i opisy:

[ WKRÓTCE ]

Trasy piesze: rodzinna, młodzieżowa i długodystansowa
Trasy rowerowe: rodzinna i  młodzieżowa

Baza noclegowa:
Stadion Sportowy Kamienica Królewska, ul. Jana Pawła 15, 83-342 Kamienica Królewska (pinezka mapa Google)

Regulamin:
[ WKRÓTCE ]

Kontakt:
Komendant: Paweł Musiał – 601863050
Z-ca komendanta: Mariusz Albecki – 505085902
email: pieszy@rajdarkun.pl