Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Piesza wędrówka z Arkunem (Wieżyca)

Piesza wędrówka z Arkunem (Wieżyca)

Zapraszamy na cykl wypraw pieszych dla dużych i małych organizowanych wraz z Klubem Turysty Alpino. Będą to całodzienne wypady w najurokliwsze zakątki województwa pomorskiego, podczas których wędrować będziemy po kilkanaście kilometrów.

Harmonogram przedstawia się następująco:
🚶 14 października: szczyt Wieżyca
🚶‍♂️ 18 listopada: Wyspa Sobieszewska

14 października ruszamy z Gdańska-Wrzeszcza:
Pociąg PKM o godzinie 7:46 – przyjazd do Gołubie Kaszubskie o godzinie 8:59. Powrót z Wieżycy pociągiem o godzinie 13:47 (we Wrzeszczu o godzinie 14:48).
 
Wycieczka rozpocznie się w Gołubiu Kaszubskim na stacji PKP o godzinie 9:00. Ruszymy czarnym szlakiem turystycznym (wzgórz szymbarskich) nad Jezioro Kniewo (po drodze możliwość dojścia do Gołubieńskiego Ogrodu Botanicznego), dalej przez wieś Potuły dojdziemy do Szymbarka.
 
Po przerwie (sklep, restauracja) ruszymy na Wieżycę 328.6 m. n.p.m. (przejdziemy obok Pomnika Zakładników Szymbarskich). Na wzniesieniu 35 metrowa wieża widokowa (wstęp 7/9 zł).
Schodząc w kierunku stacji Wieżyca PKP zatrzymamy się na leśnym parkingu na ognisko (kiełbaski, pianki według uznania). Spacer będzie miał charakter rekreacyjny, przewidywana długość wycieczki to 12-14 km.

Za uczestnictwo w wydarzeniu nie pobieramy opłaty, piechurzy wszelkich zakupów (np. bilety kolejowe, wstępy do obiektów, wyżywienie) dokonują we własnym zakresie.