Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Piesza wędrówka z Arkunem (Wyspa Sobieszewska)

Piesza wędrówka z Arkunem (Wyspa Sobieszewska)
Zapraszamy 18 listopada na pieszą wyprawę dla dużych i małych, organizowaną wraz z Klubem Turysty Alpino. Będzie to całodzienny wypad w najurokliwsze zakątki województwa pomorskiego, podczas którego wędrować będziemy po kilkanaście kilometrów.
 
18 listopada (sobota) planujemy wycieczkę do rezerwatu Mewia Łacha, na obserwacje awiofauny i fok na Wyspie Fok oraz plaży! Koniecznie zabierzcie lornetki!
 
Zaczynamy w Świbnie (przystanek autobusowy „Przystań”) o godzinie 10:05.
Dojazd z przystanku Gdańsk Brama Wyżynna autobusem nr 112 o godzinie 9:19.
 
Ruszamy wzdłuż Przekopu Wisły do platformy widokowej na granicy rezerwatu (obserwacja), następnie spacer po plaży, by wejściem nr 7 dojść do szlaku Wyspy Sobieszewskiej im. Wincentego Pola. Poruszamy się lasem, zdobędziemy Górę Orla (32 m. n.p.m.) i po 13 km lasem i plażą dojdziemy do Sobieszewa (przystanek przy moście Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski). Dla nie nasyconych na 12 km (ul. Falowa) można się odłączyć i ruszyć szlakiem Wincentego Pola na wschód, by dotrzeć do rez. Ptasi Raj oraz Górek Wschodnich (dodatkowe 3 km). Planowany czas przejścia 3-4 h plus postoje.
 
Za uczestnictwo w wydarzeniu nie pobieramy opłaty, piechurzy wszelkich zakupów (np. bilety kolejowe, wstępy do obiektów, wyżywienie) dokonują we własnym zakresie.