Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Stary Targ – kwintesencja pięknej wsi

Stary Targ – kwintesencja pięknej wsi

Miniony weekend poświęciliśmy na dokładne sprawdzenie terenów tegorocznej Turystycznej Włóczęgi, która odbędzie się w gminie Stary Targ koło Sztumu w dniach 3-5 czerwca.

Zapakowaliśmy rowery do pojazdu i w nieco ponad godzinę dotarliśmy z Gdańska do Altmarku (historyczna nazwa wsi Stary Targ). Pogoda nie była dla nas początkowo łaskawa, ale szybko się rozpogodziło i mogliśmy nacieszyć oczy prawdziwie sielskimi widokami. Zaczęliśmy od przygotowania gry terenowej, której finał odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca. Zabawa polegać będzie na odnalezieniu oznaczonych na mapie punktów i opisanie znaleziska odpowiednimi określeniami. Zwycięzca otrzyma drobne upominki ufundowane przez gminę i powiat.

 

 

 

 

Po wyjeżdżeniu cennych kilometrów zakamarkami Starego Targu skierowaliśmy do Waplewa. Malownicze krajobrazy, przepiękne kolory łąk i pól były tylko przedsmakiem fantastycznej atrakcji. W samym sercu wsi znajduje się malowniczy pałac  Sierakowskich. W obiekcie mieści się obecnie Muzeum Tradycji Szlacheckiej, które obowiązkowo uczestnicy naszej wędrówki i rowerowej przejażdżki odwiedzą w sobotę 4 czerwca.

 

 

 

 

Podróż powrotna przebiegała w błogim napawaniu się krajobrazem. Najpierw w okolicach sztucznie utworzonego zbiornika wodnego, następnie przy samym jeziorze Tulickim oraz lasów i pól okalających bazę naszej imprezy w Starym Targu.

 

 

 

 

Jednak nie samą najbliższą okolicą żyliśmy. Wracając do Gdańska odwiedziliśmy pobliski Sztum, w którym obowiązkowym punktem do zwiedzania są ruiny zamku krzyżackiego. To miejsce odwiedzicie w piątek, 3 czerwca.

 

 

 

 

Czy udało nam się choć odrobinę zainteresować Was miejscem Turystycznej Włóczęgi z trasą rowerową? Jeśli nadal nie jesteście przekonani, to dodamy, że władze gminy obiecały, że w czerwcu pogoda będzie idealna!

Zapisy: [ TUTAJ ]