Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Trasa 24h Rajdu Rowerowego – E5

Trasa 24h Rajdu Rowerowego – E5

Nowa lokalizacja, nowa trasa, stare zasady. Mimo przeciwności naturalnych, takich jak powalone drzewa, zalane ścieżki i przeorane drogi, udało nam się wytyczyć trasę tegorocznego 24h Rajdu Rowerowego ARKUN.

Wyznaczony tor przebiega po łagodnych drogach polnych i leśnych, z krótkim odcinkiem asfaltu wiejskiego. Nie ma dużych różnic wysokości, ostrych podjazdów i niekontrolowanych zjazdów. Nawierzchnia to przede wszystkim szutrowe i gruntowe ścieżki, których stan jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Suche dni spowodują powstawanie piaskowych pułapek a ulewy bagniste koleiny.

Technicznie trudniejsze będą odcinki znajdujące się na 2km, 8km oraz 10km. W tych miejscach droga jest mocno terenowa, ze sporymi koleinami o nieprzewidywalnym podłożu. Baza zawodów zlokalizowana będzie przy OSP we wsi Skrzeszewo, gmina Żukowo, a miejsce campingowe znajdować się będzie na pobliskim boisku szkoły podstawowej.

Cała droga oznaczona będzie strzałkami i taśmami oraz odblaskowymi kierunkowskazami, zawody odbędą się w terminie 10-11 września 2022 roku a zapisy odbywają się przez formularz na stronie [ TUTAJ ].

GPX Tracks