Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Zaczęliśmy! Dzień pierwszy Turystycznej Włóczęgi

Zaczęliśmy! Dzień pierwszy Turystycznej Włóczęgi

Piąta Turystyczna Włóczęga wystartowała! Dokładnie o 10:00 trasa rowerowa oraz piesza długodystansowa ruszyły na swoją podróż po gminie Stary Targ i powiecie sztumskim.

Kilkanaście osób spotkało się przed głównym wejściem na teren Orlika przy Zespole Szkolnym w Starym Targu już przed godziną 9.00. Chwila na integrację, wspomnienia dawnych wypraw, omówienie wieczornego ogniska oraz zachwyt nad pogodą był wstępem do niesamowitych wycieczek.

Rowerzyści ruszyli w kierunku na Mikołajki Pomorskie, skąd przejechali aż do Prabut i Suszu. Stamtąd wracali do Starego Targu przez Pachutki i Nowy Targ. W bazie, po przejechani 70 kilometrów zameldowali się o godzinie 16:30.

 

 

 

 

Piechurzy długodystansowi natomiast, zostali „wywiezieni” do miejscowości Gościszewo i przywędrowali przez Sztum, Czernin i Kątki do bazy w Starym Targu po godzinie 17.00. Po drodze, zawędrowali nawet na Węgry! W sumie przeszli prawie 30km!

 

 

 

 

Popołudnie i wieczór to już sam relaks i integracja. No, może nie licząc budowy obozowiska oraz przygotowania samego ogniska. Tradycyjnie organizatorzy zapewnili prowiant a uczestnicy świetny klimat i mnóstwo tematów do rozmów. Mieliśmy także zaszczyt posłuchać gitary i wokalu dwóch wybitnych arkunowych śpiewaków – Marka i Kuby.