Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dzień drugi Turystycznej Włóczęgi

Dzień drugi Turystycznej Włóczęgi

Drugi dzień Turystycznej Włóczęgi przywitał nas niestety… deszczem. Prognozy były jednak optymistyczne i ostatecznie wszyscy wyruszyli na swoje trasy około godziny 11.30.

Pogoda spłatała nam ogromnego figla. Nic nie zapowiadało takiej zmiany a już na pewno nie tak intensywnych opadów. Mimo tego, prowadzący trasy rekreacyjną, młodzieżową oraz długodystansową i rowerową nie tracili nadziei. Okazało się, że optymizm się opłacił i każda ekipa wyruszyła w swoim kierunku.

Trasy piesze skierowały się w okolice jezior Dołgie Wielkie i Gardno. Ekipa rekreacyjna tym razem nie przesadziła z odległością i po 14 km powróciła do brazy. Młodzieżowi przechodziła w sumie ponad 25 km a długodystansowym „pyknęła” 30-tka. Pogoda sprzyjała także rowerzystom, którzy dotarli aż do Łeby, co dało im wynik 87 przejechanych kilometrów.

Popołudnie w bazie to oficjalne zakończenie gry terenowej „PoZNAJ Smołdzino”, którą wygrała rodzina zamieszkująca gminę a drugie miejsce zajęła załoga uczestnicząca w naszym wydarzeniu. Przy ognisku organizatorzy podziękowali wójtowi Smołdzina, panu Arkadiuszowi Walachowi oraz pracownicy Urzędu Gminy, pani Annie Kos za nieocenioną pomoc przy organizacji wydarzenia, wręczono upominkowe medale wszystkim przybyłym a na zakończenie odbył się konkurs krajoznawczy. Wieczór to tradycyjne ognisko i śpiew przy gitarze oraz harmonijce.

W sobotnich wojażach uczestniczyło 56 piechurów i rowerzystów a podczas wieczornego spotkania dołączyło do arkunowej rodziny jeszcze 12 osób.