Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dzień pierwszy Turystycznej Włóczęgi

Dzień pierwszy Turystycznej Włóczęgi

Ruszyła czwarta edycja Turystycznej Włóczęgi! Wędrowcy i rowerowcy ruszyli punktualnie o 11.00 z placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie.

Pierwszy dzień przywitał nas przepiękną pogodą. W Smołdzinie uczestnicy zbierali się już od godziny 9.30 aby ostatecznie ruszyć autobusem w stronę wsi Kluki a rowerzyści na trasę do Rowów. Z uwagi na nieobecność większości osób z trasy młodzieżowej, połączyła ona swoje siły z trasą rekreacyjną, co spowodowało, że „wydreptali” prawie 26 kilometrów! Przypomnijmy, że długodystansowcy założyli na ten dzień 28 km, co także osiągnęli. Tymczasem kolarze zmierzali bez większych przeszkód w stronę miejscowości Rowy, skąd przesłali drogą satelitarną informację: „tu jest jakby pięknie”! Tego dnia w sumie pokonali prawie 70 km.

Już od godzin południowych do bazy zawitali kolejni uczestnicy wydarzenia, którzy z różnych względów nie mogli pojawić się na piątkowych trasach. Zaczęło się „budowanie” naszego namiotowego obozowiska. 

 

Od godziny 17.00 mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w przygotowanej przez nas grze terenowej „PoZNAJ Smołdzino”. Kilkanaście zespołów ruszyło na ulice gminy w poszukiwaniu zaznaczonych przez nas na mapie punktów, musieli odnaleźć miejsca z zamieszczonych fotografii i odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Finał i zakończenie gry zaplanowano na sobotnie popołudnie.

 

Wieczór to oczywiście tradycyjne ognisko, śpiew oraz konsumpcja przewybornych kiełbasek. Nie zabrakło opowieści o doświadczeniach z trasy, o malowniczych widokach z wydm oraz obrzydliwej ilości much i komarów na leśnych szlakach. W piątek w wydarzeniu na trasach uczestniczyło 22 osoby, wieczorem w bazie nocowało 41 osób, rozbito 15 namiotów.