Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dzień drugi Wodnej Przeprawy

Dzień drugi Wodnej Przeprawy

Jak wspominaliśmy, tegoroczna Wodna Przeprawa jest nietypowa pod każdym względem. Wczoraj mieliśmy spływ integracyjny, dzisiaj rodzinno-turystyczny.

Sobota powitała nas pochmurnym niebem, wysoką temperaturą i kilkunastoma nowymi uczestnikami. Nasi goście z piątkowego spływu także szykowali się do opłynięcia trasy z Bartoszylasu do Górnych Malik przez Zamek Kiszewski. Prawie 40 kajakarzy zwodowało się na pomoście przy Agroturystyce Bartoszówka i ruszyło w dziewiczy rejs ku pierwszemu przystankowi na zaporze przy elektrowni.

Pogoda jak zwykle była dla nas łaskawa i przez cały pierwszy etap nie spadła nawet kropelka deszczu. Trasa przebiegała bardzo spokojnym odcinkiem Wierzycy, dzięki czemu można było się delektować widokami i… niewiarygodną ilością komarów. Załogi dotarły po niecałych trzech godzinach do Zamku Kiszewskiego, gdzie dzięki gościnności właścicieli starej warowni krzyżackiej, mogliśmy obejrzeć obiekt od wewnątrz. Na miejsce dotarł także ciepły poczęstunek i większość ekipy, po przenosce kajaków, ruszyła w dalszą trasę.

Zakończenie spływu odbyło się dokładnie w miejscu początku piątkowej przeprawy, czyli w Górnych Malikach. Zadowolona ekipa powróciła do Bartoszylasu, gdzie ponownie wójt gminy Stara Kiszewa pan Marian Pick, wręczył wszystkim pamiątkowe medale i torby z upominkami. To co, widzimy się za rok?

Projekt został częściowo sfinansowany z grantu otrzymanego w ramach konkursu “Fabryka Pomysłów” przyznawanego organizacjom pozarządowym oraz instytucjom edukacyjnym. Nasz pomysł Wodna Przeprawa – integracyjnego spływu kajakowy został jednym z 14 projektów wybranych do realizacji w Polce! Dzięki uzyskanym funduszom zaprosiliśmy do udziału podopiecznych Fundacji „Ja też” do wspólnej wycieczki rzeką Wierzyca.