Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Finałowy dzień trzeci Turystycznej Włóczęgi

Finałowy dzień trzeci Turystycznej Włóczęgi

Wszystko co piękne kiedyś się kończy. Ostatni dzień V edycji naszego wydarzenia to przede wszystkim zwijanie obozu, wędrowanie z mapą po gminie oraz niezaplanowana wycieczka do Malborka.

Czerwcowa aura okazała się być bardzo wymagająca. Prawie jak na pustyni, w ciągu dnia temperatury nie spadały poniżej 18 stopni ale w nocy przy gruncie było ledwie 8 stopni. Od samego rana rowerzyści zaplanowali po zwinięciu swoich namiotów wyprawę do Malborka, uczestnicy trasy pieszej długodystansowej udali się na „krótki” spacer, a reszta wzięła udział w grze terenowej.

 

 

 

 

Gra terenowa to połączenie imprezy na orientację z poszukiwaniem historycznych miejsc na wyznaczonym terenie. W Starym Targu udało się znaleźć wiele interesujących zabytków, lokalnych ciekawostek oraz charakterystycznych obiektów. Zabawę wygrała rodzina państwa Lendzion, która w najkrótszym czasie pokonała całą trasę i udzieliła najwięcej bezbłędnych odpowiedzi na karcie startowej. Nagrody dla uczestników ufundował starosta powiatu sztumskiego pan Leszek Sarnowski.

Po oficjalnym wręczeniu upominków, zdaniu bazy oraz przekazaniu wójtowi okolicznościowego t-shirta, oficjalnie zakończyliśmy piątą edycję Turystycznej Włóczęgi ARKUN. To co, do zobaczenia za rok, gdzieś na szlakach Pomorza?