Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Spływ kajakowy z biwakiem

Spływ kajakowy z biwakiem

Od trzech lat organizujemy coroczny spływ kajakowy nazwany przez nas Wodną Przeprawą. Jak należy się przygotować do całodziennej imprezy spędzonej na rzece oraz noclegu w warunkach turystycznych?

Kajaki od wielu lat są w modzie jednak niewiele jest okazji jednoczesnej możliwości spędzenia dnia na wodzie i nocowania pod namiotem. Zacznijmy jednak od kwestii spływu, gdyż nasi uczestnicy mają możliwość wyboru samej wyprawy kajakowej bez opcji spania na polu kempingowym.

  • Oczywiście nie musisz mieć własnego sprzętu. zapewniamy na czas spływu kajaki (jedno lub dwuosobowe – co należy zdeklarować podczas zapisywania się na imprezę), kamizelki ratunkowe dla każdego (jeśli jedziesz z małym dzieckiem, pamiętaj że na wyposażeniu są kamizelki unisex dlatego mogą być często za duże dla maluchów) oraz oczywiście wiosła.
  • Jeśli prognozy będą zapowiadały ciepły i słoneczny dzień, załóż strój kąpielowy i na to lekką i szybkoschnącą odzież  – spodenki i koszulkę.
  • Ważne jest nakrycie głowy i krem z mocnym filtrem przeciwsłonecznym. Przeprawa będzie trwała kilka godzin, więc musisz chronić się przed palącym słońcem.
  • Na nogi najlepsze są sandały sportowe lub buty do sportów wodnych. Czasem trzeba wejść do wody (odbijając od przystani lub cumując na plaży) i przenieść kajak nad konarem. Na dnie rzeki mogą być szkła lub inne przedmioty, którymi możesz poranić stopy, więc lepiej nie wchodź do niej bez obuwia. Wchodząc do rzeki, uważaj, jeśli poziom wody jest niski, nie oznacza to, że dno nie będzie śliskie.
  • Na spływ kajakowy zabierz ze sobą również kurtkę przeciwdeszczową, pogoda może w każdej chwili się zmienić.
  • Pamiętajmy, nawet na spokojnej rzece zdarzają się wywrotki. Należy wyposażyć się w specjalny worek wodoszczelny, do którego zmieszczą się wszystkie rzeczy. Podczas przenoszenia kajaku lub wywrotki łatwiej jest „łapać” jedną rzecz.
  • Chroń przede wszystkim elektronikę – telefon czy aparat fotograficzny, wszystkie klucze i dokumenty.
  • Przydadzą się rękawiczki, mogą być rowerowe bez palców. Dzięki nim nie nabawisz się odcisków.
  • Zabierz też małą apteczkę, a w niej plastry, preparat przeciw komarom i kleszczom, płyn do dezynfekcji ran, leki przeciwalergiczne.
  • Pamiętaj o odpowiedniej ilości wody i prowiancie. 

Czy można zabrać dzieci na spływ kajakowy? Nic nie stoi na przeszkodzie. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko było w kamizelce w odpowiednim rozmiarze, prawidłowo założonej i dokładnie zapiętej. Dziecko siada z przodu i zawsze płynie z dorosłym opiekunem. Zawsze stosowany jest układ: na jedno dziecko przypada jeden opiekun.

Tegoroczna Wodna Przeprawa odbędzie się w terminie 2-7 lipca 2021 na rzece Wierzyca w gminie Stara Kiszewa. Organizatorzy posiadają ubezpieczenie OC.