Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

A może kościerskie klimaty?

A może kościerskie klimaty?

Dwie poprzednie edycje Wodnej Przeprawy odbywały się na terenie powiatu starogardzkiego. Może tym razem przeniesiemy się kawałek na północny-zachód?

Na terenie województwa znajduje się 1600 km szlaków kajakowych na ponad 30 spławnych rzekach. Najbardziej atrakcyjne szlaki to Słupia, Radunia i Kółko Raduńskie, Wda, Brda, Szkarpawa czy Wierzyca. Ta ostatnia ze względu na to, że wiedzie przez dzikie i odludne tereny, posiada wysokie, zarośnięte i niedostępne brzegi, polecany jest dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Wierzyca pięknie meandruje i często zmienia kierunek, jednak bywa zdradliwa i nie należy nabierać się na jej spokojniejszy nurt, w którym spotkać można wiele zwalonych drzew i liczne ukryte pod wodą głazy.

Obecnie jesteśmy na etapie ustalania takiej trasy, którą pokonają zarówno załogi rodzinne z dziećmi, a jednocześnie osoby bardziej rządne wrażeń nie będą miały czasu na ziewanie, Koncepcja zakłada sobotnie pływanie na poziomie średnio zaawansowanym i niedzielny, krótki hardcore. Co wy na to?